Skip to main content
Ulefos > Hem > Kontakta Oss

Kontakta Oss


Som kund är du alltid vår första prioritet. Vi hjälper dig med allt från produktguider och datablad till beräkningar och mått samt övrigt projektstöd.


Våra öppettider är måndag till fredag 07.30-16.00
Om du inte hittar det du letar efter är vi här för att hjälpa till.
Ring oss på 0302-22920 eller skicka ett e-post till order@ulefos.se
Besöksadress och Lager: Gjutarevägen 7 443 61 Stenkullen

Öppettider i Sommar
Kristi himmelsfärdsdag 26 maj – stängt
Fredag 27 maj – stängt
Måndag 6 juni – stängt
Sommarstängt lager och kontor vecka 29-30
Ulefos Fabriker
Sista lagerleverans från våra fabriker är torsdag 7 juli
Första lagerlevereans från våra fabriker är måndag 8 augusti

Välkommen att kontakta oss

Marcus Johansson
Distriktsansvarig Norr
 0709-229 808 
marcus.johansson@ulefos.com

Patrik Gullbrand
Distriktsansvarig Mellan
 0709-229 242
patrik.gullbrand@ulefos.com

Johan Lundvall
Distriktsansvarig Stockholm/Uppsala
 0709-229 202
johan.lundvall@ulefos.com

Per Jansson
Distriktsansvarig Öst
 0708-229 201 
per.jansson@ulefos.com

Per Samuelsson
Distriktsansvarig Väst
 0709-229 203 
per.samuelsson@ulefos.com

Simon Arrhenius
Distriktsansvarig Söder
 0709-229 205 
simon.arrhenius@ulefos.com

Susanne Jagebäck
Innesälj
 0302-229 20
susanne.jageback@ulefos.com

Håkan Petersson
Innesälj
 0302-229 20
hakan.peterson@ulefos.com

Mathias Rhodin
Inköp
 0302-229 20
mathias.rhodin@ulefos.com

Peder Svensson
Försäljningschef
 0763-249 666
peder.svensson@ulefos.com

Lager

Alex Swerin
Lageransvarig
 0302-670 200
alex.swerin@ulefos.com

Henrik Forsberg
Lager
 0302-670 200
henrik.forsberg@ulefos.com

Jimmy Ekholm
Lager
 0302-670 200 
jimmy.ekholm@ulefos.com

Produkt & Marknad

Danielle Frennessen
Produktkoordinator
 0709-229 207 
danielle.frennessen@ulefos.com

Martin Tempsch
Produktansvarig VA
 0708-229 208 
martin.tempsch@ulefos.com

Ulrika Andersson
Marknad- och Kommunikationsansvarig
 0708-237 465 
ulrika.andersson@ulefos.com

Ekonomi & Administration

Hrund Yr Hannesdottir
Ekonomiansvarig
 0706-616 250 
hrund.hannesdottir@ulefos.com

Jonathan Malm
VD
 0708- 229 204 
jonathan.malm@ulefos.com

Jere Nieminen
Personuppgiftskoordinator
+358 10 315 6600
jere.nieminen@ulefos.com