Kontakta oss

Returformulär

Försäljning

Simon Arrhenius / Distriktsansvarig Syd / 0709-229205 / simon.arrhenius@ulefos.com

Per Samuelsson / Distriktsansvarig Väst / 0709-229203 / per.samuelsson@ulefos.com

Patrik Gullbrand / Distriktsansvarig Mellan / 0709-229242 / patrik.gullbrand@ulefos.com

David Erickson / Distriktsansvarig Stockholm & Uppsala / 0709-229202 / david.erickson@ulefos.com

Per Jansson / Distriktsansvarig Öst / 0708-229201 / per.jansson@ulefos.com

Marcus Johansson / Distriktsansvarig Norr / 0709-229808 / marcus.johansson@ulefos.com

Jonathan Malm / Försäljnings- & Marknadschef / 0708-229204 / jonathan.malm@ulefos.com

Order

order@ulefos.se

Håkan Peterson / Innesäljare / 0302-22920 / hakan.peterson@ulefos.com

Mathias Rhodin / Innesäljare / 0302-22920 / mathias.rhodin@ulefos.com

Susanne Jagebäck / Innesäljare / 0302-22920 / susanne.jageback@ulefos.com

Lager

Alex Swerin / Lageransvarig / 0302-670200 / alex.swerin@ulefos.com

Henrik Forsberg / Lager / 0302-670200 / henrik.forsberg@ulefos.com

Jimmy Ekholm / Lager / 0302-670200 / jimmy.ekholm@ulefos.com

Produkt & Marknad

Martin Tempsch / Produktansvarig / 0708-229208 / martin.tempsch@ulefos.com

Karl Malm / Produktansvarig / 0709-229207 / karl.malm@ulefos.com

Ulrika Andersson / Nordisk Marknadskoordinator / 0708-237465 / ulrika.andersson@ulefos.com

Ekonomi

Hrund Yr Hannesdottir/ Ekonomiansvarig / 0302-22920 /hrund.hannesdottir@ulefos.com

 

Personuppgiftskoordinator

Jere Nieminen / jere.nieminen@ulefos.com

Läs om vår personuppgiftspolicy Ulefos GDPR

 

 

 

Våra öppettider är måndag – fredag kl 07.30-16.00

Våra öppettider i sommar

Ulefos AB

 

Sommarstängt Lager och kontor vecka 29-30

Ulefos Jernverk

Produktionen är stängd vecka 29-31

Expedition och utlastning är stängt vecka 30-31.

Sista lagerleverans till centrallager är vecka 29.

Första leverans till centrallager efter semester är vecka 32.

 

Ulefos Niemsien Valimo

Produktionen är stängd vecka 28-31

Expedition och utlastning är bemannad under hela sommaren men med reservation för reducerad kapacitet.

 

Uleos Esco

Produktionen är stängd vecka 28-30

Expedition och utlastning är stängt vecka 30.

Sista lagerleverans till centrallager är vecka 27.

Första leverans till centrallager efter semester är vecka 32.