Kontakta oss

Returformulär

Försäljning

Simon Arrhenius / Distriktsansvarig Syd / 0709-229205 / simon.arrhenius@ulefos.com

Per Samuelsson / Distriktsansvarig Väst / 0709-229203 / per.samuelsson@ulefos.com

Patrik Gullbrand / Distriktsansvarig Mellan / 0709-229242 / patrik.gullbrand@ulefos.com

David Erickson / Distriktsansvarig Stockholm & Uppsala / 0709-229202 / david.erickson@ulefos.com

Per Jansson / Distriktsansvarig Öst / 0708-229201 / per.jansson@ulefos.com

Marcus Johansson / Distriktsansvarig Norr / 0709-229808 / marcus.johansson@ulefos.com

Peder Svensson / Segmentsansvarig Linjeavvattntning / 0763-249666 / peder.svensson@ulefos.com

Jonathan Malm / Försäljnings- & Marknadschef / 0708-229204 / jonathan.malm@ulefos.com

Order

order@ulefos.se

Håkan Peterson / Innesäljare / 0302-22920 / hakan.peterson@ulefos.com

Mathias Rhodin / Innesäljare / 0302-22920 / mathias.rhodin@ulefos.com

Susanne Jagebäck / Innesäljare / 0302-22920 / susanne.jageback@ulefos.com

Lager

Alex Swerin / Lageransvarig / 0302-670200 / alex.swerin@ulefos.com

Henrik Forsberg / Lager / 0302-670200 / henrik.forsberg@ulefos.com

Jimmy Ekholm / Lager / 0302-670200 / jimmy.ekholm@ulefos.com

Produkt & Marknad

Martin Tempsch / Produktansvarig / 0708-229208 / martin.tempsch@ulefos.com

Karl Malm / Produktansvarig / 0709-229207 / karl.malm@ulefos.com

Ulrika Andersson / Nordisk Marknadskoordinator / 0708-237465 / ulrika.andersson@ulefos.com

Ekonomi

Hrund Yr Hannesdottir/ Ekonomi- och administrationsansvarig / 0302-22920 /hrund.hannesdottir@ulefos.com

Personuppgiftskoordinator

Jere Nieminen / jere.nieminen@ulefos.com

Läs om vår personuppgiftspolicy Ulefos GDPR

Våra öppettider är måndag – fredag kl 07.30-16.00

Öppet i Jul

Vi närmar oss Jul, här är hur våra fabriker och vårt säljkontor har öppet.


Ulefos AB
Onsdag 23 december stänger vi klockan 12.00.
Onsdag 30 december stänger vi klockan 12.00.
Tisdag 5 januari stänger vi klockan 12.00.
Övriga vardagar öppet som vanligt.


Ulefos Jernverk
Sista sändning till centrallager är Måndag 21 december.
Första sändning till centrallager efter jul är Torsdag den 7 januari.


Ulefos Niemsien Valimo
Sista sändning till centrallager är Fredag den 18 december.
Första sändning till centrallager efter jul är Tisdag den 12 januari.


Ulefos Esco
Sista sändning till centrallager är Måndag 21 december.
Första sändning till centrallager efter jul är Torsdag den 7 januari.